Ulubione 0

Ogólne warunki handlowe dla przedsiębiorców i osób prawnych

Niniejsze ogólne warunki dla konsumentów (zwane dalej „warunkami”) mają zastosowanie do umów zawieranych za pośrednictwem sklepu internetowego Domali.pl znajdującego się na interfejsie www.domali.pl (zwane dalej jako "interfejs internetowy" ) pomiędzy naszą firmą:

GoldSolutions s.r.o., z siedzibą pod adresem Lískovec 393, 738 01 Frýdek-Místek, Czechy

Numer ID: 29460522< br> NIP: CZ29460522
zarejestrowany : w Sądzie Okręgowym w Ostrawie, sekcja C, skrytka 55296
adres do doręczeń: GoldSolutions s.r.o., Lískovec 393, 738 01 Frýdek-Místek, Czechy
numer telefonu: +420 732 629 676
kontakt e-mail: info@domali.pl

jako sprzedawca
oraz przedsiębiorca lub osoba prawna
jako >kupujący
(obaj dalej łącznie również jako „kontrahenci”).
  1. Postanowienia wstępne
    1. Warunki określają i określają podstawowe prawa i obowiązki stron umowy przy zawieraniu umowy kupna lub innej wymienionej tutaj umowy (zwanej dalej „umową”) za pośrednictwem interfejsu internetowego , telefonicznie, e-mailem lub w inny sposób. Jeżeli niniejszy regulamin odnosi się do towarów, postanowienia te stosuje się odpowiednio również do sprzedaży bonów upominkowych, chyba że z niniejszego regulaminu wynikają inne zasady dotyczące bonów upominkowych.
    2. Warunki są integralną częścią umowy. W umowie można negocjować zapisy odbiegające od warunków. Odmienne postanowienia umowy mają pierwszeństwo przed postanowieniami regulaminu. Treść regulaminu może zostać zmieniona lub uzupełniona przez sprzedającego. Prawa i obowiązki stron umowy są zawsze regulowane przez treść warunków, na których weszły w życie. Prawa i obowiązki stron umowy reguluje ponadto Regulamin rozpatrywania skarg dla przedsiębiorców i osób prawnych, Warunki korzystania z interfejsu internetowego a>, a także warunków i instrukcji podanych w interfejsie internetowym, zwłaszcza przy zawieraniu umowy. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym dokumencie stosunki stron umowy regulują przepisy prawa, w szczególności ustawa nr 89/2012 Dz. ).
    3. Niniejsze warunki mają zastosowanie do kupujących, którzy są przedsiębiorcami oraz do osób prawnych. Niniejsze warunki nie mają zastosowania do umów zawieranych z konsumentem, ale Ogólne warunki dla konsumentów.
    4. Własność towaru nabywa kupujący po zapłaceniu całej ceny zakupu, ale nie przed objęciem towaru w posiadanie.
    5. Wysyłając zamówienie kupujący potwierdza, że ​​zapoznał się z niniejszymi warunkami i zgadza się z ich treścią.
  2. Zamówienie i zawarcie umowy
    1. Interfejs sieciowy zawiera listę towarów wraz z opisem głównych właściwości poszczególnych pozycji. Prezentacja towaru w interfejsie internetowym ma charakter informacyjny i nie stanowi propozycji przez sprzedawcę zawarcia umowy w rozumieniu § 1732 par. 2 Kodeksu Cywilnego. Do zawarcia umowy konieczne jest wysłanie przez kupującego zamówienia i jego przyjęcie przez sprzedającego.
    2. Kupujący składa zamówienie za pośrednictwem interfejsu internetowego lub w inny sposób wskazany na interfejsie internetowym lub zgodnie z umową stron umowy. Zamówienie musi zawsze zawierać dokładną nazwę zamawianego towaru (lub oznaczenie numeryczne towaru), ilość towaru, wybraną metodę płatności i transportu oraz dane kontaktowe kupującego (imię i nazwisko lub nazwa firmy, dane identyfikacyjne numer, adres dostawy, numer telefonu, adres e-mail). Kupujący jest zobowiązany udowodnić, że jest przedsiębiorcą poprzez wpisanie w zamówieniu ważnego numeru identyfikacyjnego.
    3. Sprzedający nie jest zobowiązany do potwierdzenia otrzymanego zamówienia. Niepotwierdzone zamówienie nie wiąże sprzedającego. Sprzedający jest uprawniony do weryfikacji zamówienia w przypadku wątpliwości co do autentyczności i powagi zamówienia. Sprzedawca może odrzucić niezweryfikowane zamówienie.
    4. Umowa zostaje zawarta z chwilą doręczenia kupującemu przyjęcia wiążącego zamówienia przez sprzedającego.
    5. Po zawarciu Umowy kupującemu nie przysługuje prawo do anulowania zamówienia. Zamówienie można anulować tylko za obopólną zgodą stron umowy. W przypadku anulowania zamówienia za obopólną zgodą stron umowy z przyczyn leżących po stronie kupującego, sprzedającemu przysługuje opłata za anulowanie w wysokości 25% ceny towaru. Jeżeli sprzedający już poniósł koszty w związku z umową, ma również prawo do zwrotu tych celowo poniesionych kosztów w pełnej wysokości.
  3. Warunki dostawy
    1. Sprzedający jest zobowiązany dostarczyć kupującemu towar w uzgodniony sposób, odpowiednio zapakowany i wyposażony w niezbędne dokumenty. O ile nie uzgodniono inaczej, dokumenty dostarczane są w języku czeskim.
    2. Na podstawie umowy stron umowy sprzedający może zorganizować kupującemu transport towaru i ubezpieczenie towaru na czas transportu. Kupujący zobowiązany jest do pokrycia kosztów transportu i ubezpieczenia zgodnie z obowiązującą taryfą przewoźnika. Dostawę towaru kupującemu uważa się za przekazanie towaru pierwszemu przewoźnikowi. Z chwilą dostawy towaru ryzyko uszkodzenia towaru przechodzi na kupującego.
    3. Przed odebraniem towaru kupujący jest zobowiązany do sprawdzenia, czy opakowanie towaru jest nienaruszone oraz do niezwłocznego zgłoszenia ewentualnych wad przewoźnikowi. O wadach zostanie napisany protokół. W przypadku niespisania protokołu wady kupujący traci roszczenia wynikające z uszkodzenia opakowania towaru.
    4. Niezwłocznie po otrzymaniu towaru kupujący zobowiązany jest do sprawdzenia towaru, w szczególności jest zobowiązany do sprawdzenia ilości sztuk towaru oraz ich kompletności. W przypadku niezgodności kupujący zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić sprzedawcę, nie później jednak niż w ciągu 2 dni roboczych od otrzymania towaru. Kupujący jest zobowiązany do odpowiedniego udokumentowania wykrytych wad i przesłania tej dokumentacji do sprzedawcy wraz ze zgłoszeniem wady.
    5. Nieprzyjęcie towaru przez kupującego nie narusza prawa sprzedającego do żądania pełnej zapłaty ceny zakupu.
  4. WNIOSEK O BON UPOMINKOWY
    1. W jaki sposób można zrealizować bon podarunkowy?

      Aby zrealizować bon podarunkowy, bon podarunkowy wysłany do Ciebie na podstawie zamówienia musi zostać zrealizowany u nas. W szczególności na kuponie podarunkowym znajdują się następujące informacje:
      • kwota, która jest przedmiotem bonu podarunkowego;
      • nasze dane identyfikacyjne;
      • okres ważności bonu podarunkowego;
      • niepowtarzalny kod numeryczny bonu podarunkowego;
      • jak można zrealizować bon upominkowy.
    2. Czy korzystanie z bonu podarunkowego jest w jakikolwiek sposób ograniczone?

      Kupon podarunkowy można zrealizować tylko raz. Bon podarunkowy jest zbywalny i może zostać przeniesiony na inną osobę. Czas realizacji bonu podarunkowego jest ograniczony. Bon podarunkowy można zrealizować najpóźniej ostatniego dnia jego ważności.
    3. Kiedy możemy odmówić przyjęcia Kuponu Podarunkowego?

      Należy pamiętać, że w niektórych sytuacjach możemy odmówić przyjęcia Kuponu Podarunkowego. Są to przypadki, gdy:
      • bon upominkowy został przedstawiony po upływie terminu ważności;
      • bon podarunkowy został już raz wykorzystany;
      • Kupon upominkowy został unieważniony z powodu odstąpienia od umowy.
  5. Warunki płatności
    1. Kupujący ma możliwość zapłaty ceny zakupu towaru sprzedającemu oprócz innych metod wymienionych w interfejsie internetowym lub indywidualnie uzgodnionych jedną z metod wymienionych poniżej:
      • gotówka przy wysyłaniu towaru przy odbiorze;
      • bezgotówkowo przed dostawą towaru przelewem na konto bankowe sprzedawcy.
    2. Przy płatności gotówką cena jest płatna przy odbiorze towaru. W przypadku płatności bezgotówkowej cena jest płatna w ciągu siedmiu dni od otrzymania zamówienia, chyba że strony umowy uzgodniły inaczej. W przypadku płatności bezgotówkowej obowiązek zapłaty ceny towaru przez kupującego jest spełniony z chwilą zaksięgowania odpowiedniej kwoty na koncie sprzedającego.
    3. W przypadku niedotrzymania terminu płatności zgodnie z niniejszymi warunkami, kupujący może zostać obciążony odsetkami za zwłokę w wysokości 0,5% kwoty należnej za każdy dzień zwłoki. Nie ma to wpływu na roszczenie sprzedającego o odszkodowanie za szkody poniesione przez zwłokę kupującego.
    4. W przypadku zwłoki kupującego w zapłacie ceny towaru, sprzedający jest również uprawniony do wstrzymania dalszych uzgodnionych dostaw towaru, do czasu uregulowania wszystkich wymagalnych długów kupującego.
    5. Płatność za towar możliwa jest w polskich złotych (PLN).
  6. Odstąpienie od umowy
    1. Dopóki kupujący nie przejmie towaru, sprzedający ma prawo w każdej chwili odstąpić od umowy kupna. W takim przypadku sprzedający zwróci kupującemu zapłaconą już przez kupującego cenę kupna, bez gotówki na rachunek wskazany mu w tym celu przez kupującego lub rachunek, z którego zostały przelane środki do zapłaty. cena zakupu (jeżeli kupujący nie powiadomi sprzedającego w ciągu 5 dni od odstąpienia od umowy).
    2. Sprzedający ma również prawo do odstąpienia od umowy, jeśli kupujący zalega z zapłatą ceny zakupu towaru przez ponad 4 tygodnie. Jednocześnie w takim przypadku Sprzedającemu przysługuje kara umowna w wysokości 50% ceny towaru.
    3. Kupujący ma prawo odstąpić od umowy, jeśli sprzedający opóźnia się z dostawą towaru o więcej niż 4 tygodnie od uzgodnionego terminu dostawy.
    4. Kupującemu nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku towarów dostarczonych prawidłowo, terminowo i bez wad.
    5. Odstąpienie od umowy musi nastąpić w formie pisemnej, aw przypadku umów negocjowanych drogą elektroniczną również drogą elektroniczną. Odstąpienie od umowy jest skuteczne z chwilą doręczenia oświadczenia o odstąpieniu drugiej stronie umowy.
    6. Jeżeli wraz z towarem został przekazany upominek, umowa podarunkowa traci moc z chwilą odstąpienia od umowy przez którąkolwiek ze stron umowy.
  7. Prawa wynikające z wadliwej wydajności
    1. Warunki wykonywania praw z tytułu wadliwego wykonania oraz odpowiedzialności z tytułu rękojmi reguluje Regulamin reklamacyjny dla przedsiębiorców i osób prawnych.
  8. Ochrona tajemnic handlowych i zasad biznesowych sprzedawcy
    1. W trakcie negocjacji umowy i jej realizacji, informacje oznaczone jako poufne lub których poufność wynika z ich charakteru, mogą zostać przekazane kupującemu. Kupujący zobowiązuje się w szczególności do następujących informacji:
      • zachowaj poufność;
      • nie przekazywać ich innej osobie bez zgody sprzedawcy;
      • nie używać ich do celów innych niż realizacja umowy;
      • nie używać w żaden inny szkodliwy sposób.
    2. Ponadto kupujący zobowiązuje się nie wykonywać kopii dokumentów przekazanych mu przez sprzedającego bez zgody sprzedającego.
  9. Postanowienia końcowe
    1. Jeżeli relacja związana z korzystaniem z interfejsu internetowego lub stosunek prawny ustanowiony w umowie zawiera element międzynarodowy (zagraniczny), strony umowy zgadzają się, że stosunek ten podlega prawu czeskiemu (z wyłączeniem stosowania ONZ Konwencja o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów).
    2. Jeśli którekolwiek postanowienie warunków jest nieważne, nieskuteczne lub bezużyteczne lub stanie się takie, nieważne postanowienie zostanie zastąpione postanowieniem, którego znaczenie jest jak najbardziej zbliżone do nieważnego postanowienia. Nieważność lub bezskuteczność lub niestosowalność jednego postanowienia nie wpływa na ważność pozostałych postanowień. Zmiany i uzupełnienia umowy lub regulaminu wymagają formy pisemnej.

  10. Niniejsze warunki są ważne i obowiązują od 1 sierpnia 2022 r.